تفاوت های هاست لینوکس با هاست ویندوز را بشناسید

وبسایت های جدید که در حال تلاش برای انتخاب یک میزبان وب هستند، اغلب متوجه می شوند که با تعداد زیادی از میزبان های اینترنتی که طیف گسترده ای از بسته های میزبانی وب را ارائه می دهند، مواجه اند. برخی از میزبان های وب با استفاده از سیستم عامل لینوکس، دیگر FreeBSD و دیگر ویندوز ها، گزینه هایی را انتخاب می کنند. گاهی اوقات تازه واردان می پرسند آیا سیستم عامل بسته اهمیت دارد یا خیر، آیا باید یک بسته لینوکس یا یک ویندوز را انتخاب کنند. بعضی ها به من می گویند که آنها از مک استفاده می کنند و از اینکه آیا یک میزبان وب با ارائه بسته های Mac وجود دارد یا خیر. این مقاله مسائل مربوط به آن را مورد بحث و بررسی قرار می دهد و تلاش می کند تا سردرگمی هایی را که برخی افراد از آن دارند را روشن کند.

سیستم عامل شما که اکنون از آن استفاده می کنید، نامناسب است
اجازه دهید با منحرف کردن یک مفهوم مشترک در میان تازه واردان شروع کنم. فقط به این دلیل که شما از ویندوز یا Mac OS X یا چیز دیگری استفاده می کنید، این بدان معنا نیست که شما نیاز دارید که یک میزبان وب داشته باشید که به همان پلتفورمی همانند شما عمل می کند. سیستم میزبانی وب شما هیچ ارتباطی با سیستم شما در حال اجرا ندارد. آنها دو چیز متفاوت هستند. اجازه دهید این موضوع را به دو جنبه که وبسایتهای جدید درباره نگرانی درباره این مسئله میپردازند، ببخشیم.
نه سازگارتر و نه کمتر سازگار است
برخی از افراد نگران هستند که اگر آنها از یک سیستم متفاوت از میزبان وب خود استفاده کنند، این دو سیستم سازگار نخواهد بود. این یک نگرانی ضروری است شما قصد ندارید هر چیزی را از رایانه خود در سیستم میزبان وب خود اجرا کنید، و هیچ چیز از سیستم میزبان وب شما در رایانه شما اجرا نخواهد شد. این مهم نیست مهم نیست که چه سیستم شما استفاده می کنید. چیزهایی که در میزبانی وب شما اجرا می شود باید به طور خاص برای اجرا در وب سایت طراحی شده باشند و چیزهایی که در رایانه خانگی خود اجرا می کنید نیست.

برای خرید هاست ، هاست لینوکس ، هاست حرفه ای ، هاست ویندوز ، هاست پربازدید ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی به پردیس هاستینگ مراجعه کنید.

نه آسانتر از استفاده از همان سیستم است
شاید شما به خودتان فکر می کنید، “من با سیستم های ویندوز (یا مک) آشنا هستم، بنابراین آسانتر خواهد بود تا یک حساب میزبانی وب ویندوز (یا مک) دریافت کنم.” دور از آن. آیا فکر می کنید که اگر میزبان وب شما از ویندوز استفاده کند، دکمه منو “Start” را خواهید دید که می توانید با موس خود آن را کلیک کنید؟ هیچ منوهای شروع یا چیزهایی مانند آن در رایانه میزبان وب شما وجود ندارد، حتی اگر این دستگاه ویندوز است. مانند همه مدیران وب، شما فقط می توانید به وب سایت خود با استفاده از یک ویرایشگر وب مانند Dreamweaver یا KompoZer، یک برنامه FTP، یک برنامه امن SSL یا مرورگر وب خود دسترسی پیدا کنید. به عبارت دیگر، رابط کاربری که با آن برخورد می کنید، برای هر کدام از سیستم عامل های مورد استفاده شماست. رابط کاربری کاربری آسان یا سخت است که به ویرایشگر وب شما (و غیره) بستگی دارد که در رایانه خود اجرا می کنید و هیچ ارتباطی با میزبان وب شما ندارد.
معیار واقعی برای انتخاب یک پلت فرم میزبانی وب
معیارهای صحیح برای استفاده از تصمیم برای رفتن با یک بسته وب میزبانی ویندوز یا یونیکس (مانند لینوکس یا FreeBSD) هیچ ارتباطی با سیستم فعلی شما ندارند. در عوض، شما باید بر اساس آنچه که وب سایت شما نیاز دارد، تصمیم بگیرید.

آیا شما نیاز به ASP یا .NET یا Microsoft Access یا Microsoft SQL Server دارید؟
اساسا سوال این است آیا وب سایت شما به فن آوری های خاص ویندوز مانند ASP، .NET یا Microsoft Access یا مایکروسافت SQL Server (MSSQL) وابسته است؟ توجه داشته باشید که من نمی پرسم آیا شما نیاز به این فن آوری ها را در کامپیوتر خود دارید، اما آیا وب سایت شما باید به طور مستقیم کد ASP یا .NET را اجرا کند یا به طور مستقیم به پایگاه های مایکروسافت دسترسی یا پایگاه داده MSSQL دسترسی داشته باشد. اگر چنین است، راحتتر است که یک بسته وب میزبانی ویندوز را دریافت کنید. بله، من می دانم که راه هایی برای استفاده از چنین چیزهایی در سیستم های مبتنی بر یونیک وجود دارد، اما اگر شما نیاز به استفاده از این فن آوری های وب خاص ویندوز دارید، اگر شما به سادگی از میزبان وب ویندوز استفاده می کنید، سردرد واقعا شدیدتر است.

اگر شما نمی فهمید که من در پاراگراف فوق گفتم، احتمال این است که شما به این چیزها نیاز ندارید.
آیا شما نیاز به پی اچ پی، پرل، وردپرس، نرم افزار های وبلاگ نویسی، خروجی زیر، و غیره؟
در این نقطه، برخی از شما احتمالا دچار سردرگمی می شوید. همه شما می خواهید این است که یک وب سایت ساده، یا یک وبلاگ، یا چیزی برای فروش داشته باشید. به هر حال با اصطلاح وب چطور است؟

برای فردی که فقط می خواهد یک وبلاگ بسازد، یا چیزهایی را با یک سبد خرید فروش کند یا فقط یک وبسایت مستقیم مانند thesitewizard.com ایجاد کند و نیازی خاصی به آن نداشته باشد، شما ممکن است از استفاده از Unix- میزبان مبتنی بر آن، یعنی یک بسته وب میزبانی وب است که از یک سیستم مانند لینوکس یا FreeBSD استفاده می کند. اکثر نرمافزارهای آزاد و تجاری که در وبسایتها اجرا میشوند، برنامههای وبلاگنویسی یا چرخهای خرید، یک سیستم مبتنی بر یونیکس را در نظر میگیرند و از یک جعبه به صورت یکپارچه اجرا میشوند. به همین ترتیب، اکثر آموزش های موجود در وب، به خصوص آنهایی که در پیکربندی وب سرور شما هستند، فرض می کنند که وب سایت شما در یک سیستم مبتنی بر یونیکس اجرا می شود.

برای کسی که به طور خاص نیاز به پی اچ پی، پرل یا یک پایگاه داده MySQL دارد، همچنین فکر می کنم که اگر شما یک بسته لینوکس یا FreeBSD را دریافت می کنید، آن را آسان تر خواهید یافت. اگرچه پی اچ پی، پرل و MySQL نیز می توانند بر روی دستگاه های ویندوز اجرا شوند، اما کارها کاملا به همان شیوه ای که در سیستم های مبتنی بر یونیک انجام می دهند، کار نمی کنند. به این ترتیب، اسکریپت های PHP / Perl (یعنی برنامه ها) که شما از اینترنت دانلود می کنید، گاهی اوقات باید تغییر داده شود تا تفاوت های آنها را در ویندوز اجرا کند.

(در صورتی که از PHP و Perl خوشتان می آید، مقاله “HTML، CSS، JavaScript، PHP و Perl چیست؟ آیا می توانم آنها را برای ایجاد یک وب سایت یاد بگیرم؟”)
آیا بسته وب میزبانی وب Mac وجود دارد؟
من فکر می کنم زمانی که شما به این پاراگراف رسیدید، احتمالا متوجه شده اید که واقعا نیازی به داشتن یک میزبان وب نیست که یک بسته وب میزبانی Mac OS X را ارائه می دهد فقط به این دلیل که شما از مک استفاده می کنید. برای آنچه که ارزش دارد، من از هیچ میزبان وب با بسته های Mac نمی دانم، و در آن زمان من این را بنویسید، هیچ فهرستی از فهرست میزبان های میزبان وب سایت thefreecountry.com وجود ندارد. اما همانطور که قبلا گفتم، این که آیا چنین میزبان وب وجود دارد یا خیر، مهم نیست.

آیا شما به دنبال چیز درست در محل اشتباه هستید؟
در نهایت، هنگام طراحی و انتشار وب سایت خود، رابط کاربری که بیشتر کار می کنید، ویرایشگر وب است (برنامه کامپیوتری که به شما امکان طراحی وب سایت شما را می دهد). اگر یک کار را انجام دهید که کار شما را به عهده نگیرد، احتمالا تلاش برای ایجاد وب سایت شما را خواهد کرد. اگر از یکی از مواردی که به نظر شما منطقی است استفاده کنید یا کارهای خسته کننده خود را به طور خودکار برای شما انجام دهید، زمان بیشتری خواهید داشت. به عبارت دیگر، جنبه “آسان برای استفاده” که تازه واردان به دنبال دروغ نیستند نه با سیستم عامل وب میزبان خود، بلکه با ابزارهایی که انتخاب می کنید در رایانه خود نصب کنید.

اگر تازه شروع کرده اید، توصیه می کنم خواندن نحوه ایجاد وب سایت را داشته باشید: راهنمای A-Z مبتدی. این نه تنها نرمافزاری را که می توانید برای طراحی وب استفاده کنید، اشاره می کند، بلکه همه مواردی را که شما باید انجام دهید (از جمله مواردی که تازه واردان گاهی اوقات نادیده گرفته می شوند) اشاره می کنند، گام به گام، در زبان لاتین. با درک بهتر آنچه شما باید انجام دهید و چگونگی انجام این کار، کار طراحی وب سایت به نظر می رسد کمتر دلهره آور و نگرانی های کمی مانند اینکه آیا یک میزبان وب لینوکس یا ویندوز یا Mac بهتر است (امیدوارم) چیزی از گذشته.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *